erasmusdays2020

Еразмус+ мобилности студената – шанса коју не треба пропустити

У оквиру #ERASMUSDAYS 2020 недеље, у којој се у целом свету одржавају активности посвећене Еразмус+ програму, Академија струковних студија Јужна Србија организује догађај под називом „Еразмус+ мобилности студената – шанса коју не треба пропустити“. Овај догађај, иако намењен превасходно студентима, прилика је и за све остале који желе да нешто више сазнају о Ерасмус+ програму.

Студентске мобилности се реализују не само кроз боравак студената на некој од високошколских институција у иностранству и похађању наставе на њој, већ и кроз могућност да оне буду реализоване као стручна пракса у оквиру неке организације. Зато ова тема може бити занимљива и представницима организација које желе да буду домаћини студентима који долазе у нашу земљу у оквиру овог програма.

Теме које ће бити обрађене су:

• Ерасмус+ програм – основне информације
  • Ерасмус+ пројекти мобилности у високом образовању
  • Мобилности у циљу учења
  • Мобилности за обављање стручне праксе
  • Аплицирање за учешће у Ерасмус+ мобилности
  • Искуства студената који су учествовали у Ерасмус+ програму

Дневни ред догађаја можете преузети ОВДЕ. Овај догађај ће због актуелне епидемије изазване корона вирусом бити реализован on-line. Сви који желе да учествују могу се пријавити до четвртка 15. октобра 2020. године до 12 часова.