e+_logo_2021

Erazmus+ mobilnosti za studente – Nova znanja kroz jedinstveno iskustvo

U okviru #ERASMUSDAYS 2021 nedelje, u kojoj se u celom svetu održavaju aktivnosti posvećene Erazmus+ programu, Tim za međunarodnu saradnju Akademije strukovnih studija Južna Srbija organizuje događaj pod nazivom „Erazmus+ mobilnosti za studente – Nova znanja kroz jedinstveno iskustvo“, u petak 15. oktobra 2021. godine sa početkom u 11 časova. Ovaj događaj, iako namenjen prevashodno studentima, prilika je i za sve ostale koji žele da nešto više saznaju o Erasmus+ programu.

Studentske mobilnosti se realizuju ne samo kroz boravak studenata na nekoj od visokoškolskih institucija u inostranstvu i pohađanju nastave na njoj, već i kroz mogućnost da one budu realizovane kao stručna praksa u okviru neke organizacije. Zato ova tema može biti zanimljiva i predstavnicima organizacija koje žele da budu domaćini studentima koji dolaze u našu zemlju u okviru ovog programa.

Teme koje će biti obrađene su:

• Erasmus+ program – osnovne informacije
  • Erasmus+ projekti mobilnosti u visokom obrazovanju
  • Mobilnosti u cilju učenja
  • Mobilnosti za obavljanje stručne prakse
  • Apliciranje za učešće u Erasmus+ mobilnosti
  • Potreban nivo poznavanja stranih jezika za učešće u mobilnosti
  • Iskustva studenata koji su učestvovali u Erasmus+ programu

Dnevni red događaja možete preuzeti ovde. Ovaj događaj će zbog aktuelne epidemije izazvane korona virusom biti realizovan on-line. Svi koji žele da učestvuju mogu se prijaviti do četvrtka 14. oktobra 2021. godine do 12 časova. Prijavu možete izvršiti ovde.