Обележавање Дана планете Земље на Одсеку за технолошко уметничке студије Лесковац

Одсек са технолошко уметничке студије Лесковац у сарадњи са Канцеларијом за заштиту животне средине градске управе Града Лесковца обележио је Дан планете Земље 21.04.2022. године у просторијама Одсека пригодним програмом у виду стручног саветовања на тему “Утицај ескалације сукоба у Украјини на енергетску кризу, људско здравље, климатске промене и економију”. Дугогодишњим сарадницима додељене су захвалнице, којом се уважила њихова посвећеност у активностима на пољу заштите животне средине, а у дворишту Одсека, сађењем садница зеленила, симболично се указало на даљи заједнички рад и посвећеност питању очувања природе нашег окружења. Гости ученици и студенти имали су у дворишту Одсека изложбену поставку постера и едукативне радионице на тему рециклаже и употребљивости отпада у практичној примени.