e_logo_2022-1200x675

Доживи и ти Еразмус+ искуство – мобилности за студенте

У оквиру #ERASMUSDAYS 2022 недеље, у којој се у целом свету одржавају активности посвећене Еразмус+ програму, Тим за међународну сарадњу Академије струковних студија Јужна Србија организује догађај под називом „Доживи и ти Еразмус+ искуство – мобилности за студенте“, у петак 14. октобра 2022. године са почетком у 11 часова. Овај догађај, иако намењен превасходно студентима, прилика је и за све остале који желе да нешто више сазнају о Еразмус+ програму.

Студентске мобилности се реализују не само кроз боравак студената на некој од високошколских институција у иностранству и похађању наставе на њој, већ и кроз могућност да оне буду реализоване као стручна пракса у оквиру неке организације. Зато ова тема може бити занимљива и представницима организација које желе да буду домаћини студентима који долазе у нашу земљу у оквиру овог програма.

Теме које ће бити обрађене су:

• Еразмус+ програм – основне информације
  • Еразмус+ пројекти мобилности у високом образовању
  • Мобилности за обављање стручне праксе
  • Мобилности у циљу учења
  • Аплицирање за учешће у Еразмус+ мобилности
  • Потребан ниво познавања страних језика за учешће у мобилности
  • Искуства студената који су учествовали у Еразмус+ програму

Дневни ред догађаја можете преузети овде. Догађај ће се одржати у амфитеатру А2 Одсека Висока пословна школа у Лесковцу, 14. октобра 2022. године са почетком у 11 часова.