Сарадња са Универзитетом у Ђеру – Мађарска (Széchenyi István University Győr)

Руководилац Тима за међународну сарадњу АССЈС др Ђорђе Милтеновић, посетио је Универзитет у Ђеру у Мађарској (Széchenyi István University Győr). Током своје посете проф. Милтеновић је договорио потписивање споразума између наше две високошколске установе преко EWP платформе. На састанку са домаћинима са Универзитета разговарало се и о могућностима потписивања Панонија споразума који се реализује у оквиру њихове националне фондације за давање грантова студентима и запосленим на високошколским установама.
Универзитет у Ђеру основан је 1968. године, и у свом саставу има девет факултета. Као доказ јаке посвећености интернационализацији, Универзитет је акредитовао укупно 42 студијска програма на енглеском језику на свим нивоима студија.
Универзитет је рангиран као један од најбољих у Мађарској, а своје пословање реализује у више места у оквиру мађарске жупаније Ђер-Мошон-Шопрон (Győr-Moson-Sopron).
#akademija_juzna_srbija #akademijajuznasrbija #széchenyiegyetem #erasmusplus #erasmusmobility