267140970_1933562290179309_7124974592251759434_n

Кувар Филип Чаловски посетио Високу пословну школу Лесковац

Након завршеног формалног кулинарског образовања, напредовао је у кухињској хијерархији радећи у разним ресторанима и хотелима у Македонији и иностранству. Његово богато искуство чине национални, медитерански, италијански, азијски ресторани, као и хотели са 3, 4 и 5 звездица, у којима је био корпоративни шеф. Сарађивао је и радио за светски познате кулинарске славне особе и куваре са Мишелиновим звездицама.

Ауторска кухиња шефа Филипа Чаловског је разнолика, вишеслојна и богата. Жеља за стварањем оно је што га мотивише у кухињи, увек тежи савршенству и инспирише се сезонским, свежим, домаћим производима, бојом, мирисом и укусом. Као ментор у дуалном образовању, упознао је студенте шта им доноси дуално и предузетничко образовање. Његова искуства које је покупио свуда у свету и кораци које требају студенти преузети у самом старту. Прва у низу радионица која је организована, и које ћемо тек организовати у 2022. години.